Минск шаҳрида бўлиб ўтган Таэквондо бўйича VI Жаҳон кубогида ҳамюртларимиз 2-ўринни эгаллади (+фото)

0

Жорий йилнинг 28 ноябр – 01 декабр кунлари Белоруссиянинг Минск шаҳрида ёшлар, ўсмирлар ва катталар ўртасида Таэквондо (ИТФ) бўйича VI Жаҳон кубоги бўлиб ўтди. Мазкур мусобақада Ўзбекистон Таэквондо (ИТФ) Миллий ассоциасияси раҳбари Лазиз Хасанов бошчилигида 65 нафар спортчимиз юртимиз шарафини муносиб ҳимоя қилди. Ушбу нуфузли мусобақада ҳакамларимиздан У.Мукаррамов, З.Эргашева, Р.Туйчиев, Р.Рузиева ҳам иштирок этди.

Якунда умумжамоа ҳисобида 2-ўринни эгаллаган терма жамоамиз бугун юртимизга қайтиб келишади.

Қуйида совриндор спортчиларимиз билан танишинг:

Олтин медаль

1. Саидов Бехруз 92 кг вазнда (18-39 ёш)

2. Ким Евгений 50 кг (14-15 ёш)

3. Шарипова Севинч 65 кг (14-15 ёш.

4. Боходиров Боходир 26 кг ( 9-10 ёш)

5. Сатторова Дурдона 29 кг (9-10 ёш)

6. Рауфов Темур 26 кг (7-8 ёш)

7. Анваров Шохжахон 32 кг (7-8 ёш)

8. Жахонова Рухсона 23 кг (7-8 ёш)

9. Насрединова Чарос 32 кг (7-8 ёш)

10. Ли Владимир Тул бахслари (11-13 ёш)

11. Четвериков Александр +60 (11-13 ёш)

12. Ан Артур 35 кг (9-10 ёш)

13. Пак Александр 23 кг (7-8 ёш)

14. Тегай Валерий 20 кг (7-8 ёш)

15. Эркинов Элер 23 кг рангли белбоглар (7-8 ёш)

Кумуш медаль

1. Абдуллажонов Аббосжон 52 кг (18-39 ёш)

2. Низомов Самандар 51 кг (16-17 ёш)

3. Тураева Хуршидабону 50 кг (14-15 ёш)

4. Вохидов Мироншох 35 кг ( 11-13 ёш)

5. Нарзиев Иброхим 23 кг (7-8 ёш)

6. Насрединова Чарос Тул бахслари (7-8 ёш )

7. Тегай Валерий тул бахслари (7-8 ёш)

8. Ким Никита 26 кг (7-8 ёш)

9. Ли Владимир 40 кг (11-13 ёш)

10. Тошпулатова Айше 45 кг (11-13 ёш)

Бронза медаль

1. Богданова Александра 51 кг (16-17 ёш)

2. Урманова Маликахон 47 кг (18-39 ёш)

3. Пак Владислав тул бахслари (14-15 ёш)

4. Султанбеков Рамизбек 35 кг (11-13 ёш )

5. Дай Лун +60 кг (11-13 ёш)

6. Хасанова Паризода 23 кг (7-8ёш)

7. Эргашева Интизор 23 кг (7-8 ёш)

8. Мавлонова Зебинисо 57 кг (16-17 ёш)

9. Асланов Парвез 55 кг (11-13 ёш)

10. Гуломов Миршод 51 кг (16-17 ёш)

11. Зарифбоев Хасан тул (14-15ёш)

12. Хожикурбонов Сардор тул (9-10 ёш)

13. Шукуржонов Отабек 35 кг рангли белбоглар( 11-13 ёш)

14. Мустафоев Шахзодбек 64 кг (18-39 ёш)

15. Четвериков Александр тул бахслари рангли белбоглар (11-13 ёш)

Бронза медаль

Жамоа спарринг 18-39 ёшлар

1. Саидов Бехруз

2. Тогаймуродов Жавохир

3. Мустафоев Шахзодбек

4. Муродуллаев Шерзоджон

5. Акрамов Махмуд

6. Худойбердиев Валижон

Бронза медаль

Жамоа спарринг 15-16 ёшлар

1. Гайбуллаев Фирдавс

2. Холмуродов Мухаммаджон

3. Ризаев Асатбек

4. Шаниязов Бехруз

5. Эркаев Нурбек

6. Омонов Умиджон

Бронза медаль

Жамоа спарринг 11-13 ёшлар

1. Пак Вадим

2. Кан Максим

3. Нам Сергей

4. Ачилов Никита

5. Каршибоев Бексултон

6. Султанбеков Рамизбек

loading...

ФИКР БИЛДИРИШ

Please enter your comment!
Please enter your name here