«Олтин кабутар» танлови совриндорлари рўйхати

0

“Ўзбек санъати ривожига қўшган улкан ҳиссаси учун”: Ўзбекистон халқ артисти, «Ўзбекистон халқ артистлари клуби» раиси Фарруҳ Зокиров.

 

“Ўзбек телевидениеси ривожига қўшган ҳиссаси учун”: Таниқли кулгу устаси, Ўзбекистон халқ артисти Эргаш Каримов. (мукофот марҳум санъаткорнинг турмуш ўртоғи Роза Каримовага топширилди).

 

“Энг яхши мураббий”: «Фидокорона хизматлари учун» ордени ва «Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган журналист» унвони соҳиби, иқтидорли мунаққид ва таржимон Маҳмуд Саъдий. (мукофот марҳум ижодкорнинг ўғлига топширилди).

 

Рағбатлантирувчи мукофотлар:

 

“Энг яхши концерт дастури”: Улуғбек Раҳматуллаев.

 

“Йилнинг энг яхши мақом ижрочиси”: Элмурод Аҳмедов, Фурқат Ашуралиев.

 

“Энг яхши режиссёр”: Дилмурод Масаидов.

 

“Энг яхши бадиий фильм”: «Қўқон шамоли» бадиий фильми (Дилшоҳ Медиа МЧЖ).

 

“Йил блогери”: Қобил Хидиров, davletov.uz телеграм канали администратори.

 

“Йил шифокори”: Адҳам Жалилов.

 

“Йилнинг энг яхши ҳунарманди”: Ғайрат Жўраев.

 

“Йил рассоми”: Шаҳноз Абдуллаева.

 

“Йилнинг энг яхши тадбиркори”: Нарзиқул Ҳолиқов.

 

“Энг яхши хорижий ҳамкор”: Мурод-Мирзо Шарипов.

 

Асосий номинациялар

 

“Энг яхши кўрсатув” номинацияси

 

1-ўрин: «Марказий студия» таҳлилий-информацион дастур («Менинг юртим» телеканали)

 

2-ўрин: «MTV Show Kids» («Миллий» телеканали)

 

3-ўрин: «Йўловчи» кўрсатуви («АзонТВ» онлайн телеканали)

 

“Энг яхши саундтрек” номинацияси

 

1-ўрин: Юсуфхон Нурматов – «Кўзларингни кўрмасам» («Журналист» сериалига саундтрек)

 

2-ўрин: Машхурбек Йўлдошев – «Тугамас азоблар» («Ожиза» сериалига саундтрек)

 

3-ўрин: Озодбек Назарбеков ва Гулсанам Мамазоитова – «Бир ками тўлмаган дунё» сериалига саундтрек.

 

“Энг яхши телебошловчи” номинацияси

1-ўрин: Шаҳриёр Ходжаев («Тошкент» телеканали)

2-ўрин: Анвар Азимов («Менинг юртим» телеканали)

3-ўрин: Ареват Григорян («Ўзбекистон 24» телеканали)

 

“Энг яхши тележурналист”

1-ўрин: Миразиз Мирзааҳмедов («Ёшлар» телеканали)

2-ўрин: Дилфуза Исмоилова («Ёшлар» телеканали)

3-ўрин: Амирхон Умаров («Менинг юртим» телеканали)

 

“Энг яхши эстрада хонандаси” номинацияси

1-ўрин: Муниса Ризаева

2-ўрин: Сардор Таиров

3-ўрин: Зоҳиршоҳ Жўраев

 

“Энг яхши видеоклип” номинацияси

1-ўрин: Сардор Таиров – «Севмасам»

2-ўрин: Шоҳруҳхон – «Юрак»

3-ўрин: Зоҳиршоҳ Жўраев – «Ҳа-ҳа”

 

“Энг яхши актёр” номинацияси

1-ўрин: Мадина Ниғматуллаева

2-ўрин: Дурдона Қурбонова

3-ўрин: Асал Абдуллаева

 

“Энг яхши миллий сериал” номинацияси

1-ўрин: «Журналист» телесериали («Менинг юртим» телеканали)

2-ўрин: «Ожиза» сериали («Менинг юртим» телеканали)

3-ўрин: «Бир ками тўлмаган дунё» сериали («Zo’r TV» телеканали)

 

“Энг яхши ток-шоу” номинацияси

1-ўрин: «Халқаро пресс клуб» кўрсатуви («Ўзбекистон 24» телеканали)

2-ўрин: «Ёшлар пресс клуби» ток-шоуси («Ёшлар» телеканали)

3-ўрин: «Start Up Club» кўрсатуви («Ёшлар» телеканали)

 

loading...