Аслида одамни тушига ҳам кирмайдиган жиноятлар жуҳудлар томонидан ўйлаб топилади!..
Қуддус округи полициясининг марказий бўлинмаси вояга етмаганлар иштирок этган жиноий тармоқни аниқлади. Оператив тадбирлар давомида Шарқий Қуддусда яшовчи 29 ёшли эркак қўлга олинди.
Тергов ёшлар масалалари бўлими томонидан олинган тезкор маълумотлар асосида бошланган. Маълумотларга кўра, Қуддус Марказий вокзали атрофида 14 ва 16 ёшли ўсмирлар пул эвазига жинсий хизмат кўрсатишга жалб этилган.
Ҳуқуқ-тартибот органлари ушбу фаолиятни ташкил этган ва вояга етмаганларни ноқонуний ҳаракатларга жалб қилган шахсларни аниқлаш мақсадида далиллар тўплади. Тергов жараёнида асосий гумон автобус ҳайдовчисига тушган.
Тўпланган материаллар гумонланувчи нафақат ўсмирларга пул тўлагани, балки бутун жараённи мувофиқлаштирганини кўрсатмоқда. Тергов версиясига кўра, жиноий ҳаракатлар унинг автобуси ичида содир этилган. Транспорт воситаси мижозлар билан учрашув ва пул эвазига хизмат кўрсатиш жойи сифатида фойдаланилган.
Ҳолатнинг оғирлиги ва жабрланувчиларнинг ёши сабабли маълумотлар дарҳол ижтимоий ҳимоя идораларига тақдим этилган. Гумонланувчи ҳибсга олинган. У Қуддус магистрат судига олиб чиқилади, полиция эса қамоқ муддатини узайтиришни сўрайди.